Lozan Sigorta
Tüm Yönleriyle Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Tüm Yönleriyle Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı sağlık sigortası, SGK’lı kişilerin anlaşmalı hastanelerde maddi olarak imdadına yetişiyor. Tamamlayıcı sağlık sigortası ile ilgili tüm merak edilenler bu yazımızda.

Tamamlayıcı sağlık sigortası nedir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası, hali hazırda Sosyal Güvenlik Kurumuna bağlı olan sigortalı bireylerin, SGK ile anlaşması olan özel hastanelerde ekstra bir muayene ücreti ödemeden hizmet alabilmesine deniyor. Bu poliçeye sahip olan bireyler, tamamlayıcı sağlık sigortalarının anlaşmalı olduğu hastanelerde, SGK’larının üstünü tamamlayarak hem ayakta hem yatarak tedavi olabiliyorlar.

Tamamlayıcı sağlık sigortası neleri kapsar?

Tamamlayıcı sağlık sigortası, tahlil, muayene, tetkik ve ufak çaptaki cerrahi müdahaleler gibi ayakta tedavi hizmetleri ile oda, refakatçi, yemek, diyalizin de içinde olduğu sağlık hizmetlerini kapsıyor. Bunun yanı sıra ek teminat paketleriyle sigortanızın kapsamını genişletmeniz de mümkün.

Tamamlayıcı sağlık sigortası ve özel sağlık sigortası arasındaki farklar nelerdir?

  • Özel sağlık sigortası için SGK’nız olması gerekmiyor ancak tamamlayıcı sağık sigortası yaptırmak için SGK’lı olmalısınız.
  • Özel Sağlık Sigortası, teminatlarınız dâhilinde sağlık giderlerinizin belli bir oranda (örneğin yüzde 80) karşılandığı ve ek ücret ödemeniz gereken (örneğin yüzde 20) sigorta çeşidi. Tamamlayıcı sağlık sigortası’nda ise poliçe limitine, teminatlara ve anlaşmalı hastanelere sadık kalmak koşuluyla ek ücret ödemeniz gerekmez.
  • Özel sağlık sigortası’nın teminatları genişletilip yurt dışında da sağlık hizmetlerinden yararlanılabiliyor fakat tamamlayıcı sağlık sigortasında bu mümkün değil.
  • Tamamlayıcı sağlık sigortası anlaşmalı hastanelerde geçerli. Özel sağlık sigortası ise bu konuda daha geniş bir ağa sahip. 

Kimler tamamlayıcı sağlık sigortasından yararlanabilir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasını kimler yaptırabilir sorusu da cevabı merak edilen sorulardan biri. SGK'ya bağlı işçi, bağ-kurlu, memur gibi devletin sosyal güvenlik hizmeti altında olan bütün çalışanlar tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabilir. Eğer SGK kapsamında bir sigorta çatısı altında değilseniz tamamlayıcı sağlık sigortasından yararlanma hakkınız bulunmuyor.

Ayrıca tamamlayıcı sağlık sigortası bireysel bir sigortadır. Yani SGK çalışanıysanız ve aileniz için de tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak istiyorsanız eşiniz ve çocuklarınız için ayrı ayrı prim ödemek durumundasınız.

Image
Avantajlı fiyatlardan yararlanmak için hemen bizi arayın!
Instagram

Instagram'da Biz

Facebook

Facebook'da Biz

Twitter

Twitter'da Biz

Youtube

Youtube'da Biz

Lozan Sigorta

Lozan Sigorta

Whatsapp Destek
Çevrimiçi