Lozan Sigorta
Doğru Sigortanın Önemi

Doğru Sigortanın Önemi

Evinizi, iş yerinizi ya da aracınızı sigortalattınız ve içiniz rahat. Bütün varlıklarınızın sigortalı olduğunu düşünüyorsunuz… Maalesef durum tam olarak böyle olmayabilir.

Örneğin özellikle internet sitelerinden biraz daha ucuza yaptırdığınız araç sigortanızın İhtiyari Mali Mesuliyet(İMM)’inin yalnızca 100 bin lira olduğunu biliyor musunuz?

Bu şu demek: Bir kazaya karıştınız. Zorunlu trafik sigortanız kanunda belirtilen miktarı ödedi, zararın devamı için kaskonuz devreye girdi. Şu durumda poliçeniz sadece 100 bin lira daha ödeyecektir. Trafikte çok sık gördüğümüz lüks araçlardan birine çarptığınızı düşünürsek kalan masraflar şahsınıza rücu edecektir.

Eğer İhtiyari Mali Mesuliyet(İMM) 500 bin lira olarak belirtilseydi ya da çok küçük bir farkla sınırsız İMM almış olsaydınız cebinizden hiç para çıkmayacak, zor günler getirmeyecektiniz. Tabi ki internet sitesi size bunu söylemedi ve piyasanın biraz daha altında rakamlarla poliçe sattığı için sizi de kâr ettiğinize inandırdı.

Aynı şekilde iş yerinizi sigortalatırken öncelikle verdiğiniz bilgiler bir zarar anında tam olarak hasarınızı karşılayacak şekilde doğru olmalı.

Bunun yanı sıra poliçenizin iş yerinizde üçüncü şahıslara verilecek zararları, terör olaylarını karşılayıp karşılamadığı, üretim araçlarınızın ne şartlar altında korumaya alındığı gibi hususları muhakkak göz önünde bulundurmalısınız.

Örneğin 100 bin liralık makinanız varken bunu ucuz poliçe oluşturmak amacıyla 50 bin lira olarak bildirirseniz bir zarar anında sigorta şirketi size bildiriminiz üzerinden ödeme yapacak ve yine birkaç yüz lira için maalesef mağdur olan siz olacaksınız.

Dolayısıyla mesela ucuz poliçe değil; doğru poliçeyi en uygun fiyata almak olmalıdır. Bu sayede zararları hasarsız atlatabiliriz.

Image
Avantajlı fiyatlardan yararlanmak için hemen bizi arayın!
Instagram

Instagram'da Biz

Facebook

Facebook'da Biz

Twitter

Twitter'da Biz

Youtube

Youtube'da Biz

Lozan Sigorta

Lozan Sigorta

Whatsapp Destek
Çevrimiçi